Pagrindiniai bruožai

Šios vėdinimo kameros skirtos oro apdorojimui, ištraukimui, recirkuliacijai bei tiekimui į operacines, bei kitas patalpas, kur būtina laikytis itin griežtų higienos reikalavimų, tokias kaip:

  • Operacinės patalpos;
  • Specialiai ortopedinėms operacijoms pritaikytas operacines;
  • Operacinėms, kur atliekamos širdies operacijos;
  • Intensyvios priežiūros palatos;
  • Sterilizacijos patalpoms;
  • Patalpoms, kur atliekamos rentgeno nuotraukos, magnetinio rezonanso tyrimai;
  • Patalpoms, kur laikomos degios, mažai radioaktyvios, toksiškos, virusais ar bakterijomis užterštos medžiagos;
  • Medicininių tyrimų laboratorijos;
  • Morgams.


„H“ serijos vent. kamera

Šiose kamerose standartiškai montuojami valgymo prietaisai, maitinimo blokai, mikroprocesoriai, valdymo programos. Visi elementai specialiai sukurti darbui minėtose patalpose. Tecnair LV „H“ serijos kameros turi jų tinkamumą darbui operacinėse patalpose patvirtinančius sertifikatus ir pažymėjimus.

TUV sertifikatas – DIN 1946/4 standarto palaikymas.  TUV kompanijos sertifikatas rodantis, kad „H“ serijos vent. kameros atitinka visus DIN1946/4 standarto reikalavimus.

TUV sertifikatas – EN1886 standarto palaikymas. TUV kompanija ištyrė šių kamerų pralaidumą orui. Pagal tyrimo metodiką, jos buvo įvertintos „B“ klase, tai yra aukščiausia kamerų sandarumo klasė, tai reiškia, kad net ir esant kritinėms darbo sąlygoms – dideliam oro viršslėgiui, tiek itin žemam slėgiui kameros išlieka sandarios, todėl eksploatacijos metu išvengiama įvairių virusinių ir bakterinių ligų plitimo. TUV ekspertai patvirtino, kad „H“ serijos vent. kameros atitinka EN1886 standartą.

TUV sertifikatas

Kamerų struktūra

Kamerų korpusai gaminami iš plieno plokščių, jas suvirinant, o siūles ypač kruopščiai užglaistant (taip užtikrinama, kad oras neprasiskverbtų į išorę). Sujungus rėmą jis šlifuojamas smėlio srovėmis, paviršiai padengiami plona metalo danga, bei gruntuojami. Tik atlikus visus šiuos darbus korpusas padengiamas 60 mikronų storio epoksidinės dervos sluoksniu. Toks paviršių apdorojimas taip pat suteikia atsparumą sterilizacinėms medžiagoms, t.y. dezinfekcinės medžiagos nepažeidžia paviršių, neskatina jų korozijos.

Tai vienintelis korpuso apdorojimo būdas užtikrinantis idealų kemerų sandarumą tuo pat metu išvengiant sandarinimo silikonu, kuris būtų neišvengiamas naudojant aliumininius korpusus. Pastarieji, nors ir pigesni, tačiau ne tokie tvirti, neilgaamžiai bei nesandarūs.

Viduje sektorius atskiriančios sienelės – gaminamos iš 25 mm storio dvigubų lakštinio plieno plokščių, išorinėse sienelėse papildomai naudojama garso ir šilumos izoliacija. Durelėse esančiose įrenginio priekyje įstatomi stiklai. Pro juos galima apžvelgti kameros vidų, elementus, nestabdant jos veikimo ir nepažeidžiant sandarumo. Nepertraukiamas tokio tipo kamerų veikimas – būtina sąlyga. Sustabdžius jas pažeidžiamas sistemos sandarumas bei gali būti pabloginama tiekiamo oro kokybė. Patogiam vėdinimo kameros operacijų valdymui mikroprocesoriaus ekranas bei paleidimo/išjungimo mygtukas patalpinti fasadinėje prietaiso pusėje.


„H“ serijos vent kameros vidiniai komponentai

Valymas ir sterilizacija

„H“ serijos vent. kameros sukurtos taip, kad būtų paprasta valyti ir dezinfekuoti vidinius elementus turinčius tiesioginį sąlytį su oro srautais.

Priėjimas prie komponentų paprastas ir patogus, tereikia tik atidaryti sekcijos dureles. Paprastas ne tik palengvina valymo procesą – taip jis užima mažiausiai laiko, tai naudinga ir visos sistemos darbui, praktiškai nereikia pertraukti oro tiekimo, taip pat nereikia ardyti veikiančių detalių ar kitų elementų.

Atsparumas „legionelėms“

Šios vent. kameros sukurtos taip, kad būtų užkirstas bet koks kelias formuotis ir daugintis „legionelėms“. Šios bakterijos – pagrindinis mirtinos ligos – legioneliozės sukėlėjas. Ligoninėse daugumos pacientų imuninė sistema pažeista, todėl bet koks legioneliožės šaltinis taptų didele grėsme pacientų bei juos prižiūrinčio personalo saugumui. „H“ serijos vent. kamerose potencialūs šios ligos židinių šaltiniai (kondensato vonelės, trapai) gaminami iš lengvai valomų medžiagų. Bakterijų dauginimąsi apsunkina ir kameros darbo rėžimai, mat legionelės itin jautrios temperatūrai ir aktyviai dauginasi tik 32-42⁰C ramiai tekančiame ar nejudančiame vandenyje.

Kamerų montavimas

„H“ serijos vent. kameros skirtos montuoti tiek viduje, tiek išorėje. Jos pasižymi kompaktiškumu, tyliu veikimu, bei moderniu dizainu, todėl yra puikiai tinkamos įrengti viduje, netoli tų patalpų, kurias aptarnaus, taip išvengiant ilgų ir brangių ortakynų.

Kamerų parinkimas

Kameros parenkamos atsižvelgiant į individualius kiekvieno kliento poreikius. Dėl detalesnės informacijos kreipkitės į mūsų firmos konsultantus.